Nacházíte se zde: Žufánek.cz » Aktuality» Barlife test slivovice

Barlife test slivovice

Nejzásadnější český magazín o nápojích a gastronomii pro profesionály, Barlife, ve svém aktuálním a zároveň jubilejním 50 čísle provedl redakční test šesti neřezaných slivovic.

Mezi testované produkty patřily:

  • Slivovice, výrobce Moravská Slivovice
  • Slivovica, výrobce ŽUSY s.r.o.
  • Quetsche, výrobce Joseph Carton
  • Slivovice R. Jelínek, výrobce Rudolf Jelínek
  • Zwetschke Jöbstl, výrobce Brennerei Jöbstl
  • Slivovitz - Private Reserve 2006, výrobce Rudolf Jelínek

Naše slivovica získala následující komentář:

Žufánkova Slivovica se vyrábí výhradně ze švestek z firemních sadů, které mají bio certifikaci, a to z přesného poměru několika odrůd. Výrobce si rovněž dává na čas – kvas zraje minimálně 60 dnů, hotový destilát, který prochází trojnásobnou destilací, pak 8–12 měsíců. A výsledek? Slivovice s velmi jemnou vůní a intenzivní plnou chutí s dlouhým závěrem. Příjemná ovocná chuť působí velmi přírodně, jakoby odrážela původ základní suroviny v chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Potvrzuje dobrou pověst výrobce z řad nových producentů tradičních destilátů.

Další z testovaných slivovic najdete v přiložených obrázcích z časopisu, zveřejněných s laskavým svolením redakce Barlife (odkaz na Facebookovou stránku).

Děkujeme.

Archiv aktualit »

Fotogalerie

Barlife test slivoviceBarlife test slivovice

Rodinnou firmu ŽUSY s.r.o. založili v roce 2000 manželé ing. Marcela a Josef Žufánkovi se svými syny Martinem, Josefem a Janem. Cílem firmy je budování tradičního ovocného lihovaru se zaměřením na výrobu přírodních destilátů a likérů mezi něž patří např. slivovice, hruškovice, absinth, meruňkovice a gin


cz, en, de, ru