Nacházíte se zde: Žufánek.cz » Aktuality» Rekordní minipálenice pokřtěna

Rekordní minipálenice pokřtěna

Dnes, 8.10.2011, byla v Muzeu lidových pálenic ve Vlčnově naší slivovicí pokřtěna nejmenší funkční pálenice v České republice a zároveň byla zapsána do České knihy rekordů.

Tuto nejmenší pálenici na světě vyrábí nedakonická společnost Nitara. Model má rozměry 146 milimetrů a délku 114milimetrů. Je široká pouhých 48 milimetrů. Do Vlčnova ale její zástupci přivezli dvanáct speciálních modelů limitované série označené jako Rekord 2011, které jsou ještě o dva milimetry menší než jejich dosavadní modely.

Jedna z nich bude navěky součástí Muzea lidových pálenic ve Vlčnově a druhá v Muzeu rekordů a kuriozit v Pelhřimově. Součástí těchto sad je i naše Slivovica Žufánek, která se tímto dostala do muzeí ;) Do archívu naší firmy se dostala minipálenička se sériovým číslem 1922-208 (řada Rekord 2011 má číselnou řadu 1922-200 až 1922-212)

Více informací o akci na Deník.cz

Archiv aktualit »

Fotogalerie

Rodinnou firmu ŽUSY s.r.o. založili v roce 2000 manželé ing. Marcela a Josef Žufánkovi se svými syny Martinem, Josefem a Janem. Cílem firmy je budování tradičního ovocného lihovaru se zaměřením na výrobu přírodních destilátů a likérů mezi něž patří např. slivovice, hruškovice, absinth, meruňkovice a gin


cz, en, de, ru