Borovička

16.01.2011

O borovičku nás požádali hospodští z Prahy. Pro nás to byl symbol laciného pití míchaného za studena z jalovcového aroma. Ta nejprodávanější a nejlevnější se vyrábí dlouhá desetiletí jen pár kilometrů od nás. A tak jsme si řekli, že když borovička, tak slovenská.

Nakoupili jsme tedy všechny dostupné značky a dali se testovat. Dopadlo to katastrofálně. Skoro na každé láhvi bylo ve složení líh, borievkové aroma, cukor. Chutnalo to strašně.

A tak jsme vyrobili naši verzi. Dva druhy jalovce, modrý ze Slovenska a červený z Itálie. Macerace v nejkvalitnějším lihu z Kojetína, pomalá destilace. Finální destilát zředěný upravenou vodou a nafiltrován. A to je všechno. Žádné aroma, žádné oleje, žádný cukr.

První stáčení proběhlo 14. 9. 2011. V roce 2015 jsme ji začali vyvážet na Slovensko. V roce 2016 to byl nejprodávanější alkohol našeho importéra. Získala kultovní status a dnes je z ní nejpopulárnější a nejkvalitnější borovička na Slovensku. Produkt, který změnil pravidla hry a který vrátil tento typ destilátu do váženého barmanského světa.