Absinthe St. Antoine

08.10.2007

Aktuality

Počátkem roku 2007 nás oslovilo pár zákazníků s dotazem, zdali bychom nechtěli vyrobit absint. Znali nás jako výrobce poctivých přírodních destilátů a likérů a tak by je prý zajímalo, jak bychom si s tím poradili. My do té doby znali jen ten nechvalně známý český absinth vyráběný studenou cestou z lihu, aromat a chemických barev. A to jsme samozřejmě nechtěli.

Začali jsme se o to zajímat a objevili při tom celou krásu původního bylinného destilátu, který válcoval Švýcarsko a Francii dlouhých 115 let.

A pak už to šlo rychle. 7. 5. 2007 jsem poslal první email Martinovi T. Pecinovi, jehož kaligrafie se mi hodně líbila, 10. 6. jsme dostali první grafický náhled, v říjnu proběhla destilace první šarže a 4. února 2008 posíláme první láhve panu Cuketkovi na test.

Vůbec poprvé ukazujeme první náhled etikety a první návrh na jméno produktu. Ano, náš St. Antoine se měl původně jmenovat Paradox. Přišlo nám totiž paradoxní, že první destilovaný absint podle původního receptu měl pocházet od nás, ovocného lihovaru 🙂

Stal se z něj fenomén, náš nejpopulárnější exportní produkt a jeden ze světově nejuznávanějších absintů.

Revoluce!