Nový eshop

06.01.2018

Téměř přesně po 10 letech provozování našeho eshopu Lepší nálada.cz ho kompletně předěláváme.  Ze starého nezůstala ani řádka kódu.

Původní programátorský team už neexistoval, takže doprogramovat nové funkce nebylo možné. Proto ta změna od nuly. Nový eshop plně splňuje všechny moderní funkce, je mnohem přívětivější a hlavně zautomatizovaný. Dříve nám zabralo vyřízení objednávek dny, teď je to na pár kliknutí.

Lepší nálada je náš největší maloobchodní prodejce v Česku a proto se o něj musíme nálažitě starat. Věříme, že dalších 10 let vydrží zcela s přehledem.

Průtahové destiláty

29.05.2017

Představujeme novou řadu jednodruhových průtahových destilátů, geistů. Jako první je to Sicilský citron, Marocká nana máta a Český kmín. Průtahové destiláty znamenají, že z dané suroviny nechcete kvašením získat alkohol, žádný cukr tam většinou není. Získáváte „pouze“ veškerou chuť a vůni zdrojové suroviny.

A tu získáte tak, že danou surovinu důkladně vymacerujete ve velejemném lihu a celou tu směsici vydestilujete (protáhnete) destilačním kotlem.

To této doby patřil mezi naše průtahy absint, gin a borovička. Teď jsme to rozšířili o vše, co nám bude chutnat a vonět.

Nový redesign webu

01.02.2017

Spouštíme v pořadí 4 verzi našeho webu. To je ta, na kterou se právě díváte. Předchozí grafiku vytvořila Lenka Melčáková – Plugo.cz a dívali jste se na ni od listopadu 2011 do ledna 2017. Což je z hlediska webdesignu strašně dlouho.

Novou verzi jsme ale chtěli jinou, takovou víc zdestilovanou.

Zdestilovanou do podoby čirého špiritusu, pouze text a fotky bez náročné grafiky všude kolem. Jednoduše responsivní design s větším ohledem na mobilní zařízení. Sami totiž vidíme, kolik přístupů je z desktopu a kolik z mobilních telefonů a tabletů. Ano, ty mobilní zařízení jsou dnes už ve většině.

Ať se vám u nás líbí.

Arnold Holstein

12.01.2016

Arnold Holstein je výrobce nejkvalitnějších destilačních kolon na světě. Slyšeli jsme o nich od samého lihovarnického začátku, ale nemohli jsme si jejich kvalitu dovolit. Museli jsme na ni první vydělat. A to trvalo 15 roků.

24. března 2015 vyrážíme do Markdorfu domlouvat výrobu našich budoucích destilačních kotlů. Víme přesně co chceme. Zachovat co nejvíc aromatických látek z destilované suroviny a vyrobit nejlepší možný destilát. Jednoduše to nejlepší zařízení jaké dokáží vyrobit. Nic dalšího nehrálo roli.

Na místě domlouváme všechny podrobnosti, kreslíme náčrtky a objednáváme výrobu dvou 300l kolon. Kompletně dle našeho přání a tajných tužeb.

12. ledna 2016 nám je přijeli namontovat.

Od té doby se nám zvětšila kapacita výroby o dvojnásobek. Dokážeme destilovat souběžně jak ovoce, tak byliny. A dokážeme je destilovat v kvalitě jako nikdo jiný v Česku.