Máme vlastní decovky

24.05.2018

Ve stejnou dobu, jako jsme představili novou grafickou podobu našich etiket, došlo i k představení naší vlastní 100 ml láhve. Ano, máme vlastní decovky! Po pěti letech používání naší velké láhve jsme si mohli dovolit vytvořit i formu na její zmenšenou verzi. A až teď, po 18 letech na trhu, se nám podařilo sjednotit celou produkci do jednoho kompaktního celku. Uff.

Měníme podobu etiket

23.05.2018

Po dlouhých 16 letech měníme grafickou podobu etiket celé naší základní řady. Tedy ovocné destiláty a likéry. Původní styl spočíval v symbolu ovoce, názvu produktu a nápisu Žufánek. Nic víc. Jenže doba pokročila a s tím jednoduchým stylem už moc parády neuděláme, hlavně v zahraničí.

Opouštíme tedy symboly ovoce a přecházíme na úvodní písmena každého z produktů. Zakládáme tím novou alko abecedu, základní slabikář, chcete-li. Pod názvem produktu nově uvádíme i anglický ekvivalent. Ať už kvůli exportům, tak i turistům u nás.

Nová podoba je dravější, viditelnější a srozumitelnější. Žufánek je teď ještě hezčí, než kdy předtím 🙂

Nový eshop

06.01.2018

Téměř přesně po 10 letech provozování našeho eshopu Lepší nálada.cz ho kompletně předěláváme.  Ze starého nezůstala ani řádka kódu.

Původní programátorský team už neexistoval, takže doprogramovat nové funkce nebylo možné. Proto ta změna od nuly. Nový eshop plně splňuje všechny moderní funkce, je mnohem přívětivější a hlavně zautomatizovaný. Dříve nám zabralo vyřízení objednávek dny, teď je to na pár kliknutí.

Lepší nálada je náš největší maloobchodní prodejce v Česku a proto se o něj musíme nálažitě starat. Věříme, že dalších 10 let vydrží zcela s přehledem.

Průtahové destiláty

29.05.2017

Představujeme novou řadu jednodruhových průtahových destilátů, geistů. Jako první je to Sicilský citron, Marocká nana máta a Český kmín. Průtahové destiláty znamenají, že z dané suroviny nechcete kvašením získat alkohol, žádný cukr tam většinou není. Získáváte „pouze“ veškerou chuť a vůni zdrojové suroviny.

A tu získáte tak, že danou surovinu důkladně vymacerujete ve velejemném lihu a celou tu směsici vydestilujete (protáhnete) destilačním kotlem.

Do této doby patřil mezi naše průtahy jen absint, gin a borovička. Teď jsme to rozšířili o vše, co nám bude chutnat a vonět.