Získáváme zlatou medaili ze San Francisca

23.05.2023

Náš zakázkový Bohemian gin, destilovaný pro společnost Premier Wines & Spirits, veze domů zlato. V letošním ročníku uspěl v kategorii ginů a odchází neporažen.

The San Francisco World Spirits Competition je prestižní mezinárodní soutěž v oblasti destilátů, která je každoročně pořádána v americkém San Franciscu. Je považována za jednu z nejvýznamnějších soutěží tohoto druhu na světě. Své nejlepší zástupce zde představují různé druhy destilátů, jako jsou whisky, rumy, tequily, giny, brandy či vodky a ostatní.

Do soutěže se hlásí přední světoví výrobci, ale i menší lokální firmy, které vyrábějí alkohol, a odborníci ochutnávají a následně hodnotí každý přihlášený destilát. Zcela klíčová je profesionalita a nestrannost, proto vždy každý posuzovaný nápoj hodnotí porotci „naslepo“ – nikdo tedy neví, jaký konkrétní destilát (ve smyslu značky) právě ochutnává a hodnotí. Porotce se tedy nemůže nechat ovlivnit oblíbenou značkou, vzhledem lahve nebo třeba cenou, rozhoduje se čistě podle chuti. Na základě výsledků degustace jsou poté udělována ocenění, tedy zlaté, stříbrné a bronzové medaile.

V letošním ročníku uspěl v kategorii ginů český Bohemian Gin, který si vysloužil rovnou zlatou medaili.

Stáváme se výrobcem nejluxusnějších absintů na světě

07.10.2021

Bráníme se soutěžím, ve kterých se udělují desítky medailí a bronzové jsou pouze za účast. Typickým příkladem jsou soutěže, ve kterých výrobci řeknou „Dostali jsme stříbrnou medaili v San Franciscu!”. Co ale neřeknou, že těch stříbrných jsou stovky. Za každou kategorii destilátů. Dnes nám přišlo oficiální oznámení Luxury Lifestyle Awards 2021, že nás vybrali jako Best Luxury Absinthe in the World.

Ne jeden konkrétní absint, ale všechny. Dosud jsme totiž neudělali žádný špatný, šizený a nebo levnější náhražku. A díky této vytrvalosti a zarputilosti nás vybrali. V certifikátu se říká, že:

Po důkladném průzkumu byl Žufánek označen za jednoho z nejlepších na (absintovém) trhu. Vaše bezúhonná pověst a profesionální výkony byly uznány a oceněny. Nyní vám s potěšením oznamujeme, že v souladu s výsledky našeho výzkumu a výběru se Žufánek stal vítězem soutěže Luxury Lifestyle Awards v kategorii Nejlepší luxusní absint na světě.

Vyměňujeme nejstarší kotel za nový

13.05.2020

Pokud prolistujete naši Kroniku do 14. 7. 2000, tak uvidíte montáž prvního destilačního kotle. Kotle, který započal celou naši historii. Vydržel přesně 20 let. V dubnu 2020 jsme se rozhodli, že namísto výměny celé téměř propálené kotliny vyměníme celý kotel. Volba padla na Destilu Brno. Už jen kvůli tomu, že sousední je také od nich. Tak ať to hezky lícuje. A právě dnes vydestiloval první litr slivovice. A co s tím původním? Někde ho u nás vystavíme, vyhodit ho by byl hřích.

Měníme název firmy

16.08.2019

ŽUSY s.r.o. Tento název firmy nás provázel od prvopočátku našeho podnikání a to ještě i před lihovarnickou kariérou. Zkratka, jak správně tušíte, znamená Žufánek a synové. V naší lihovarnické éře ale ŽUSY skoro nikomu nic neříká, všichni nás znají jako ty Žufánky. Jmenujeme se tak. Proto nadešel čas ke změně. Od 16.8.2019 je v Obchodním rejstříku zapsána společnost ŽUFÁNEK s.r.o.