Nový redesign webu

01.02.2017

Spouštíme v pořadí 4 verzi našeho webu. To je ta, na kterou se právě díváte. Předchozí grafiku vytvořila Lenka Melčáková – Plugo.cz a dívali jste se na ni od listopadu 2011 do ledna 2017. Což je z hlediska webdesignu strašně dlouho.

Novou verzi jsme ale chtěli jinou, takovou víc zdestilovanou.

Zdestilovanou do podoby čirého špiritusu, pouze text a fotky bez náročné grafiky všude kolem. Jednoduše responsivní design s větším ohledem na mobilní zařízení. Sami totiž vidíme, kolik přístupů je z desktopu a kolik z mobilních telefonů a tabletů. Ano, ty mobilní zařízení jsou dnes už ve většině.

Ať se vám u nás líbí.

Arnold Holstein

12.01.2016

Arnold Holstein je výrobce nejkvalitnějších destilačních kolon na světě. Slyšeli jsme o nich od samého lihovarnického začátku, ale nemohli jsme si jejich kvalitu dovolit. Museli jsme na ni první vydělat. A to trvalo 15 roků.

24. března 2015 vyrážíme do Markdorfu domlouvat výrobu našich budoucích destilačních kotlů. Víme přesně co chceme. Zachovat co nejvíc aromatických látek z destilované suroviny a vyrobit nejlepší možný destilát. Jednoduše to nejlepší zařízení jaké dokáží vyrobit. Nic dalšího nehrálo roli.

Na místě domlouváme všechny podrobnosti, kreslíme náčrtky a objednáváme výrobu dvou 300l kolon. Kompletně dle našeho přání a tajných tužeb.

12. ledna 2016 nám je přijeli namontovat.

Od té doby se nám zvětšila kapacita výroby o dvojnásobek. Dokážeme destilovat souběžně jak ovoce, tak byliny. A dokážeme je destilovat v kvalitě jako nikdo jiný v Česku.

Rozšiřujeme se

13.05.2015

Jedním z důsledků metanolové aféry byla státem zavedená povinná kauce pro všechny výrobce a distributory alkoholu. U nás to byla částka 5 mil. Kč. V lednu 2015 přišla novela zákona zavádějící kauci 500.000 Kč pro malé výrobce s možností okolkovat do 25.000 litrů absolutního alkoholu ročně. A to jsme my!

Stát nám vrátil nazpět 4,5 mil. a co my teď s takovou hromadou štěstí a radosti! Rychle proinvestovat než nám ji zase někdo sebere!

Začínáme tedy rozšiřovat lihovar. Likvidujeme plot, stavíme masivní zeď, boříme dřevěný přístřešek a stavíme robustní budovu. V ní bude nový sklad lahví, bylinkárium, degustační místnost a hlavně nová pálenice.

Celá stavba se protáhla téměř na celý rok. Ale na všechny těžkosti při vyřizování desítek povolení se už zapomnělo a dnes si to bez tohoto nového místa ani nedokážeme představit.

Automatická plnící linka

06.06.2014

Poprohibiční nárůst prodejů skončil kolapsem v expedici. Nestíhali jsme to na naší plničce pro 4 láhve ani omylem.

V tu dobu jsme už měli na dvoře první zásilku nových láhví a etiket. A tak jsme to vzali celé zgruntu a nechali si v Altec Chotěboř vytvořit celou novou plnící a etiketovací linku na přání.

Ta má kapacitu 1000 0,5l lahví za hodinu což nám spolehlivě vydrží na dlouhá léta. Málokdy plníme víc jak 2 hodiny v kuse. Ale každá láhev je jak střelí, všude na kapku stejný objem a etikety jako podle pravítka.