Vyměňujeme nejstarší kotel za nový

13.05.2020

Pokud prolistujete naši Kroniku do 14. 7. 2000, tak uvidíte montáž prvního destilačního kotle. Kotle, který započal celou naši historii. Vydržel přesně 20 let. V dubnu 2020 jsme se rozhodli, že namísto výměny celé téměř propálené kotliny vyměníme celý kotel. Volba padla na Destilu Brno. Už jen kvůli tomu, že sousední je také od nich. Tak ať to hezky lícuje. A právě dnes vydestiloval první litr slivovice. A co s tím původním? Někde ho u nás vystavíme, vyhodit ho by byl hřích.

Měníme název firmy

16.08.2019

ŽUSY s.r.o. Tento název firmy nás provázel od prvopočátku našeho podnikání a to ještě i před lihovarnickou kariérou. Zkratka, jak správně tušíte, znamená Žufánek a synové. V naší lihovarnické éře ale ŽUSY skoro nikomu nic neříká, všichni nás znají jako ty Žufánky. Jmenujeme se tak. Proto nadešel čas ke změně. Od 16.8.2019 je v Obchodním rejstříku zapsána společnost ŽUFÁNEK s.r.o.

Taháme za brzdu

02.12.2018

Naše stále rostoucí tempo a pracovní vytížení dosáhlo vrcholu. V listopadu zkolaboval otec, který musel okamžitě do nemocnice, kde strávil 14 dnů. Diagnóza – celkové vyčerpání organismu. 2.12. odpadl Jan, ale tak závažným způsobem, že léčba může zabrat roky.

Celý prosinec a leden jsme strávili po nemocnicích a nikdo neměl moc pomyšlení na plnění a výrobu. Taháme tedy za záchrannou brzdu a zpomalujeme. Pryč jsou naše plány na představení nových produktů. Naopak, budeme celé to naše portfolio zužovat a už se nebudeme snažit o to, aby byla pořád zásoba a nedocházelo k výpadkům.

Dubied – Žufánek

03.09.2018

Na základě objeveného receptu nejstaršího komerčně vyráběného absintu Dubied Père et Fils jsme připravili přesnou reprodukci. Láhev šla do prodeje v září 2018, vyprodala se za dvě hodiny a během pár dnů se její cena dostala na částky přesahující 20.000 Kč.

Pokud se vám podaří tu láhev hezky uchovat, předávat z generace na generaci, tak za 200 let z ní bude hotový grál a předmět neuvěřitelné touhy. Do toho!