Nacházíte se zde: Žufánek.cz » O společnosti» Výkup bylin

Výkup bylin

I přes naši vlastní produkci potřebujeme stále víc a víc sušených bylin určených pro naše produkty. Zahajujeme tedy oficiální výkup léčivých bylin.

Pokud pěstujete a sbíráte uvedené byliny (jiné nám prosím nenabízejte), tak nám napište email nebo zavolejte jaký druh a množství chcete poslat. Po odsouhlasení zabalte sušené byliny do papírových pytlů a pošlete na naši adresu. My zkontrolujeme kvalitu, převážíme a do tří dnů pošleme peníze na váš účet a to včetně poštovného, které jste dali za jejich zaslání! Cena mírně kolísá každý rok, ale vždy vám zaručíme nejvyšší výkupní cenu na trhu.

Zájem máme pouze o sušené byliny výborné jakosti, tedy kvalitně vysušené, čisté a zdravé. Správné sušení je naprosto zásadní proces na který dejte prosím maximální zřetel. Přesušené a naopak vlhké či zapařené byliny budeme automaticky vracet nazpět.

aktualizace: Výkup pro rok 2016 ukončen. Poslali jste nám rekordní množství bylin, děkujeme moc!

Pelyněk pontický (pontský, římský) - Artemisia pontica

Vykupujeme buď celou nať (bez zdřevnatělé části stonku) a nebo drhnutý list. Sušené listy pelyňku pontského jsou v ideálním případě zelené, ale akceptujeme i stříbrno-šedé. Nikdy ne hnědé! Průměrná výkupní cena 250 Kč/kg za nať a několikanásobek za drhnutý list v perfektní kvalitě. Drhnutý list má pro nás nejvyšší prioritu a kvalitu dokážeme řádně ocenit. Minimální množství k výkupu 2 kg.

Pelyněk pravý - Artemisia absinthium

Vykupujeme sušený drhnutý list s květy. Důležité je to, aby list a květy pocházely z víceleté rostliny, v prvním roce se květy téměř neobjevují. Ideální je rostlina od 2 - 4 roků stáří. Průměrná výkupní cena 250 Kč/kg za drhnutý list s květy. Min. množství k výkupu 10 kg.

Yzop lékařský - Hyssopus officinalis

Drhnutý list a květy. Yzop stříhejte průběžně podle toho, jak kvete. Málokdy rozkvete celá rostlina najednou, vyplatí se k ní chodit vícekrát a stříhat jen rozkvetlou nať. Průměrná výkupní cena 350 Kč/kg. Min. množství k výkupu 3 kg.

Rmenec sličný (Heřmánek římský) - Chamaemelum nobile

Sušený květ. Průměrná výkupní cena 300 Kč/kg. Min. množství k výkupu 3 kg.

Včelník moldavský - Dracocephalum moldavicum

Drhnutý list s květy. Průměrná výkupní cena 250 Kč/kg. Min. množství k výkupu 5 kg.

Lípa srdčitá - Tilia cordata

Sušený květ. Průměrná výkupní cena 200 Kč/kg. Min. množství k výkupu 5 kg.

Levandule lékařská - Lavandula angustifolia

Drhnutý vysušený květ. Průměrná výkupní cena 200 Kč/kg. Min. množství k výkupu 5 kg.

Rodinnou firmu ŽUSY s.r.o. založili v roce 2000 manželé ing. Marcela a Josef Žufánkovi se svými syny Martinem, Josefem a Janem. Cílem firmy je budování tradičního ovocného lihovaru se zaměřením na výrobu přírodních destilátů a likérů mezi něž patří např. slivovice, hruškovice, absinth, meruňkovice a gin


cz, en, de, ru