Nacházíte se zde: Žufánek.cz » Aktuality» Výkup Artemisia pontica

Výkup Artemisia pontica

Počasí tomu sice neodpovídá (venku mrzne až praští), ale hlásit se to musí s předstihem ;)

Pro naše absinty si pěstujeme vlastní aromatické byliny, ale s předpokládanou spotřebou v roce 2012 už teď vidíme, že nám jedna z nich pochybí - Artemisia Pontica (pelyněk pontský, taky znám jako římský, pontický, petite wormwood, roman wormwood). Do té doby, než rozšíříme stávající vysázenou plochu, budeme vykupovat.

Pokud tedy pěstujete uvedený druh pelyňku, napište nám prosím. Rádi vám nabídneme i 3x vyšší cenu než nejvýhodnější výkupna bylin.

Podmínkou je ale 100% kvalita. Největší zájem máme o drhnutý pelyněk (tedy jen listy a ideálně s kvítky), stonek nevyužíváme. Vykoupíme ale i celou nať a nadrhneme si to sami. Pelyněk nesmí být přesušený (hnědá bava) a nesmí být nadrcený se stonkem.

Archiv aktualit »

Fotogalerie

Artemisia Pontica ZufanekArtemisia Pontica ZufanekArtemisia Pontica Zufanek

Rodinnou firmu ŽUSY s.r.o. založili v roce 2000 manželé ing. Marcela a Josef Žufánkovi se svými syny Martinem, Josefem a Janem. Cílem firmy je budování tradičního ovocného lihovaru se zaměřením na výrobu přírodních destilátů a likérů mezi něž patří např. slivovice, hruškovice, absinth, meruňkovice a gin


cz, en, de, ru