Máme rádi absint

15.07.2012

Pravým destilovaným absintům se daří a pomalu a jistě se z nich stává náš nejúspěšnější a nejznámější exportní produkt. K dnešnímu dni jsou oficiálně dostupné v Rusku, Estonsku, Německu, Francii, Slovensku, Austrálii, Novém Zélandu a pomalu dokončujeme náročné certifikační nutnosti v USA.

Pro australského prodejce plníme St. Antoine pod jeho vlastní značkou Absinthe Green Fairy Superieur s mírně modifikovanou etiketou. První várka do Austrálie doplula v červnu a její oficiální uvedení na trh je naplánováno na září. Pokud se tedy při svých cestách dostanete do Austrálie a Nového Zélandu, tak se můžete cítit skoro jako doma 😉 K dispozici bude ve většině barů a restaurací, ale i specializovaných alko obchodech.

Zbytek zahraničních zákazníků využívá nákupů našich absintů v největším internetovém obchodě absinthes.com, kde je v aktuálním červencovém žebříčku nejprodávanějších produktů náš L’Ancienne na druhém místě (zároveň nejdražší absint v jejich nabídce a v současné době u nich vyprodaný) a St. Antoine na sedmém. Když si uvědomíme fakt, že obchod nabízí absinty od všech evropských producentů (neuvěřitelných 359 různých lahví) včetně nejznámějších značek z Francie a Švýcarska, tak je to obrovský úspěch. Žádný jiný český absint není ani v nejprodávanějších 60 značkách! Nákupy u absinthes.com jsou zároveň jedinou možností pro naše zákazníky z USA, kterým ty naše speciality převelice chutnají.

doplněno 1. 8. 2012: Absinthe St. Antoine se stal poprvé v historii českých absintů Absintem měsíce (srpen 2012) u absinthes.com! Byl zvolen samotnými zákazníky, kteří po celý měsíc mohou využít slevy 10 % a absintové lžičky zdarma. Děkujeme!

doplněno 2. 9. 2012: další z našich absintů, La Grenouille, se stal Absintem měsíce září 2012 s drtivou převahou 70% všech hlasů! To nemůže být náhoda, děkujeme!

Na největším světovém webu věnovaném absintům s bohatou databází absintových recenzí od samotnách konzumentů Wormwood Society je L’Ancienne na prvním místě s průměrným hodnocením 4.7 bodů z 5 a La Grenouille na desátém místě s hodnocením 4.5 z 5. V databázi recenzí je aktuálně 140 značek a nejvyšší hodnocení 5 bodů patří stoletému absintu Pernod Fils z roku 1910, takže konkurence obrovská. Zbytek českých absintů v jejich hodnocení spadá do kategorie Faux absinthe s hodnocením kolem 1 bodu (nula bodů nejde udělit).

Úspěchu tak malého rodinného lihovaru z vesnice o necelých 900 obyvatelích si všimli i v České televizi, která natočila reportáž o historii, výrobě a konzumaci tohoto legendárního nápoje. Ta byla poprvé odvysílána v sobotu 14. 7. 2012 na ČT1 v pořadu Týden v regionech.

Děkujeme všem našim zákazníkům a zahraničním recenzentům, kteří prolomili nedůvěru založenou na zkušenostech s českými umělými absinty a pomohli nám tak ukázat, že dokážeme vyprodukovat světový absint.