OMFG 2016

02.03.2016

Aktuality

Lihovar Žufánek uvádí
v produkci duté fráze bezduchého kýče
OMFG 2016

Téměř přesně po roce pro vás destilujeme nový ročník OMFG ginu. Fanouškovské a sběratelské edice vašeho/našeho milovaného OMG.

Po mexické damiáně a ománskému kadidlu na vás čeká tajemné ginkgo biloba – jinan dvoulaločný.

Ginkgo je jediným přeživším zástupcem prehistorického řádu jinanotvarých a patří mezi nejstarší dochované dřeviny. Z amerického kontinentu vymizel před 7 miliony let, z Evropy před 3 miliony let a v přírodě zůstal zachován pouze v jediném druhu a jen na malém území v jihovýchodní Číně, kde se z něj stal posvátný strom. Na jeho listech si pochutnávali dinosauři (pravděpodobně), teď je v destilované formě ochutnáte i vy (pravděpodobně).

Do mého osobního výběru pro OMFG se dostal kvůli postižení, které si sebou vláčím od útlého mládí – nekritická adorace díla Jaroslava Foglara, jenž formovalo moji zdravou osobnost. Díky Rychlým šípům vím, že házat klacky pod nohy je nečestné a nesportovní, až do dospělosti jsem se obával pít vodu po třešních a od prvních mrazíků nosím vlněnou čepici, jen abych nedostal zánět mozkových blan.

Od Rychlých šípů jsem se také poprvé dozvěděl o gingu. V příběhu sloužil jako odznak pro elitářské sdružení vontů založeném Štěpánem Mažňákem – Uctívači ginga. A teď, po 30 letech, jim to gingo destiluju.

OMFG 2016 je navíc vůbec první produkt vyrobený na našich nových destilačních kolonách a to se dá nazvat historickým okamžikem!

Ročníku 2016 existuje dvojnásobné množství. Předchozí dva se totiž během hodin vyprodaly a nic nezůstalo pro naše zahraniční fanoušky, kteří z toho dlouze a tuze smutnili. Teď to bude o trochu spravedlivější, 500 lahví zůstane pro Česko a 500 lahví si rozdělí Slovensko, Itálie, Německo a Benelux.

Díky za vaši podporu. Bez vás bychom tyhle úchylárny dělat nemohli.