This is not Dubied

26.02.2019

Aktuality

Když jsme v roce 2018 představili naši reprodukci nejstaršího komerčně vyráběného absintu na světě, Dubied – Žufánek, tak jsme řekli, že jde o jednorázovou limitovanou edici k oslavě nálezu a 220 let od založení prvního absintového lihovaru. To stále platí. Toto není Dubied!

Přemýšlím, jestli to ještě nějak celé nezopakovat pro ty, kteří o tom čtou poprvé. Asi ano.

Takže.

V roce 2018 byla objevena láhev, která nastartovala absintovou éru válcující Francii po dlouhých 200 let. Výrobcem byl Major Dubied a místem první výroby švýcarská vesnice Couvet. Láhev skončila v muzeu kam se na ni můžete přijet podívat. Ze druhé láhve byly připraveny vzorky a po jejich degustaci jsme u nás představili reprodukci, která na trhu způsobila hotový poprask.

Letos v lednu byla objevena další Dubiedova láhev u jedné bohaté rodiny, která si toho všimla až po mediální bouři, které se kolem loňského objevu strhla. A já cítil občanskou povinnost tu láhev koupit a umístnit ji do našeho archívu. Nového spirituálního domova absintu.

Den před příjezdem láhve jsme u nás vydestilovali pokračování Dubied ságy.

Jde o identický recept, jaký byl použit i u loňské reprodukce, ale postavený na zcela jiném základu.

Marc de Champagne!

Poslední tři roky se intenzivě věnuji degustacím pěstitelských champagne, kterým jsem docela propadl (Miloši, Tondo, fakt dík!). V minulém roce jsem tedy u jednoho pěstitele z Grand Cru nakoupil matolinu z odrůdy Chardonnay, blanc de blancs, chcete-li. Jde o zbytky vylisovaných hroznů ve kterých ještě zůstává plno aromatických látek a cukru. V Itálii se z těchto prokvašených matolin destiluje grappa, ve Francii Marc.

A co může být na oslavu krásy nejstaršího absintu lepší, než champagne, že ano?

This is not Dubied zachycuje kouzlo Dubiedova receptu a barvící techniky, ale na základu, který Dubied nestihl použít.

Není to Dubied, ale je to Dubied. Stejné, ale jiné.

Láhev uvolníme do prodeje koncem roku 2019.

Budete nadšení!

Ceci n’est pas un Dubied!