Legendy 1918 – Dalajláma 28/30

Vítězný příhoz: 16000 

V této aukci dražíte podepsanou láhev 1918 a číslovanou a podepsanou fotografii. Veškerý výtěžek darujeme porodnici u Apolináře. Protože právě v porodnicích se rodí budoucí legendy.

Popis

S Romanem Vaňkem jsme v minulém roce spustili projekt Legendy – tekuté knihy zapomenutých historických likérů a destilátů. Při slavnostním křtu jsme oznámili, že ve spojení s prvními dvěma kapitolami připravíme aukci fotografií historických okamžiků z cyklu „Dokud si to pamatuju”. Všechny fotografie fotil Roman Vaněk jako revoluční fotoreportér Studentských listů.

Když mou fotku podepsal XIV. dalajláma.

Letiště Praha-Ruzyně, 2. února 1990
Z cyklu: Dokud si to pamatuju
Autor: Roman Vaněk, 2021
Formát fotografie: 300 x 205 mm
Použitý materiál: Hahnemuhle Photo Rag Satin-310g, 440x425mm
Tisk: Thalia Picta, Vojtěch Písařík
Exemplář č.: 28/30

Limitovaný počet třiceti certifikovaných a ručně podepsaných exemplářů, s připsanou vzpomínkou autora, z nichž každá je originál. Vítěz aukce si vydraženou fotografii a podepsanou láhev vyzvedne v Pražském kulinářském institutu, kde mu ji Roman předá.

„…Fotil jsem jeho svátost XIV. dalajlámu…ráno na letišti…nevím, co mě to tenkrát napadlo…odjel jsem do redakce, vlezl do komory a vyvolal filmy z letiště. Udělal jsem v rychlosti 1. fotku, která se mi líbila a mazal na arcibiskupství. Vyfotil jsem dalajlámu a Františka kardinála Tomáška…Požádal jsem ho s tlukoucím srdcem o autogram. Usmál se, tu mou fotku z rána podepsal a podal mi ruku…Tak to si pamatuju.“

Pro účast v aukci musíte být seznámeni s aukčními podmínkami.

Celkem příhozů

Aukce skončila

Nejvyšší přihazující byl: b*******v

Jméno přihazujícího Čas příhozu Příhoz Auto
b*******v 14.3.2022 15:37 16000 
r*********l 12.3.2022 10:50 15000 
r*********l 12.3.2022 9:20 11111 
Aukce začala 11.3.2022 11:00

Často kladené otázky

Je vítězná cena konečná a nebo platím něco navíc?

Ano, vítězná cena je konečná a neplatíte nic navíc. Doručení je jak v České republice, tak Slovensku zdarma. Na láhev dostanete daňový doklad a vše bude řádně zdaněno.

Mám po vítězné aukci na něco čekat?

Ne, nemusíte, vše jsme docela hezky zautomatizovali. Přijde vám e-mail s podklady k platbě a po zaplacení expedujeme. Dovolíme si vám poslat jen upomínku, pokud platba nepřijde do tří dnů po ukončení.

Co se stane, když vyhraji, nezaplatím a nekomunikuji?

Pokud do tří dnů nedostaneme platbu za vítěznou aukci, tak vám pošleme přátelskou upomínku. Pokud se nám neozvete a nezaplatíte, tak do týdne vaši aukci stornujeme, vás zablokujeme a už nikdy u nás nic nenakoupíte. Věříme ale, že nás podporují a u nás nakupují pouze neskuteční machři, kteří vědí co dělají a mají svou čest.

Můžu se u vás přihlásit se stejným účtem, jako mám na e-shopu?

Ne, bohužel. E-shop lepsinalada.cz a náš hlavní web zufanek.cz běží na odlišných doménách, zcela jiných systémech a databáze nejsou nijak propojeny. Ani to nejde, na aukčním portálu musíte souhlasit s jinými podmínkami, než máme na e-shopu. Proto se v případě zájmu o aukce musíte registrovat znovu.

Opravdu ty vyhrané láhve nemůžu 5 let přeprodat dál?

Ne, prosím, nedělejte to. Je to součást dohody, kterou mezi sebou uzavíráme. My vám nabízíme jedinečné sběratelské láhve, které neprodáváme nikde jinde a proto si nepřejeme aby se s nimi dále obchodovalo. Každá vyhraná láhev je spojena s vaším účtem, víme komu co patří a pokud se to objeví někde na prodej a vy se nás předtím nezeptáte, jestli proti tomu nic nemáme, tak vám nedovolíme účast na dalších aukcích a stejně tak vám nedovolíme nakoupit ani u nás na e-shopu.

Můžu si dát vyhranou aukci do nákladů?

Ne, nejde to. České zákony neumožňují dát si do nákladů firmy tvrdý alkohol. Na dokladu od nás bude uvedeno přesně to, co jste koupili. Aukce jsou určeny primárně koncovým uživatelům, sběratelům a fanouškům. Zároveň upozorňujeme, že nedokážeme fakturovat alkohol do zahraničí. Nedovoluje nám to zákon a pravidla daňového skladu.