Nacházíte se zde: Žufánek.cz » Aktuality» Novoroční

Novoroční

Je neděle 1. ledna 2012, 12:40, sedím před televizí a čekám na Novoroční prezidentův projev. Než se pustí do rekapitulace právě uplynulého roku a vyhlídky toho nového, tak se na to za náš lihovar vrhnu já.

Rok 2011 by úspěšný a pohodový. Dařilo se všem stávajícím produktům, ke kterým jsme přidali čtyři další. Jako první z nich se na svět dostala zlatá slivovice z dubového sudu.

Původně byla zamýšlena jako jednorázová limitovaná edice, která se bude prodávat jen v roce 2011. Dočkala se ale naprosto neuvěřitelného úspěchu a tak jsme nakoupili další dubové sudy, ve kterých už zrají další šarže. V rámci zachování limitované nabídky nebude v roce 2012 k dispozici víc jak 1000 lahví.

Ze stejných sudů pochází i Vínovice (destilát z hroznového vína), která v nich zrála 15 měsíců. Té je ale ještě méně, na celý rok máme připraveno jen 800 lahví.

V září se na trh dostal nový destilát - Borovička. Tento populární nápoj je vyráběn ze dvou druhů jalovce a je výborný nejen sám o sobě, ale i jako součást míchaných nápojů.

V listopadu se začal plnit nejlimitovanější produkt z naší produkce, absint L' Ancienne. Kvůli snaze o dodržení charakteristiky stoletého nápoje je výroba převelice náročná a dochází k velkým ztrátám vstupního destilátu. Z toho důvodu nepřesáhne roční produkce 100 litrů což z absintu dělá sběratelskou záležitost a zážitek pro požitkáře a milovníky té nejvyšší kvality.

Rok 2012 nebude co do rozšiřování portfolia nijak zásadní a ponese se hlavně v návratu naší Pivní pálenky. Ta na trhu chyběla celý rok, protože celou produkci nakupuje náš zahraniční odběratel. S nákupem druhého destilačního kotle jsme zásadně navýšili kapacitu destilování a Pivní je zpět v plné síle! Kromě ní se na trhu objeví jen jeden nový produkt, který jsme pro vás ale vypálili už v roce 2009! Do lahví se bude stáčet jako dvouletý a řádně vyzrálý.

Tento rok naštěstí nedošlo k dalšímu zvyšování spotřební daně z alkoholu a tak i naše ceny zůstávají nedotčeny. Naopak výraznější slevy se dočkal absint La Grenouille, který se z 640 Kč dostává na 595 Kč a to díky našemu pěstování vlastních aromatických bylin a částečné zbavení se závislosti na dovážených.

Nechte si chutnat a zůstaňte naladěni na krásu a kouzlo přírodních destilátů a likérů.

Martin Žufánek

Archiv aktualit »

Fotogalerie

Rodinnou firmu ŽUSY s.r.o. založili v roce 2000 manželé ing. Marcela a Josef Žufánkovi se svými syny Martinem, Josefem a Janem. Cílem firmy je budování tradičního ovocného lihovaru se zaměřením na výrobu přírodních destilátů a likérů mezi něž patří např. slivovice, hruškovice, absinth, meruňkovice a gin


cz, en, de, ru