Novoroční třináctka

01.01.2013

Je za námi rok, který aspoň z mého pohledu uběhl strašně rychle. Rok, na který se bude vzpomínat jak v dobrém, tak špatném. Rok, ve kterém se stala historická událost v Česku dosud nepoznaná.

V naší firmě mezi nejdůležitější události patří bezesporu rostoucí zájem o naše produkty v zahraničí. Exportujeme pravidelně do Austrálie, Ruska, Německa, Estonska a Slovenska. Nejdůležitějšími produkty v zahraničí jsou ovocné destiláty a absint. Absinty dosáhly takové popularity, že se v srpnu a září staly produkty měsíce na největším evropském absintové eshopu a podle žebříčku americké Wormwood Society patří na první dvě místa v nejlepších absintech světa.

Důsledkem toho je fakt, že jsme k dnešnímu dni kompletně vyprodaní s L’Ancienne, Mead Base (ten se vyprodal za 4 dny) a zbývá posledních pár kartonů St. Antoine a La Grenouille. Nové šarže se budou destilovat koncem ledna a L’Ancienne, který se opět v omezeném množství destiloval během jednoho prohibičního týdne v září 2012, se bude prodávat pravděpodobně v březnu 2013, záleží jak budeme spokojeni s výsledkem zrání. Vyprodaná je i naše nová Hruškovice z dubového sudu. Další už ale dozrává a stáčet budeme co nevidět.

Hladký průběh roku začal drhnout v srpnu, kdy se naše Meruňkovice společně s dalšími cca 10 ovocnými destiláty ostatních výrobců objevila na serveru Státní potravinářské inspekce jako nebezpečná potravina. Zprávu převzala TV Nova a některé rádia, která z etylkarbamátového testu udělala srdceryvnou reportáž. V Česku zdraví nebezpečnou Meruňkovici jsme vydražili jako sběratelský předmět, protože skoro všude v Evropě byla naprosto bezpečná. Celou (z dnešního pohledu vtipnou) situaci završilo nové nařízení vlády platné od 1. 10. 2012, které etylkarbamát vyřadilo z testovaných látek a zrušilo tak jeho nebezpečnost. V srpnu nám tedy naměřili 0,8 mg etylkarbamátu a byli jsme nebezpeční. Dnes by mohli naměřit i 1 gram a nic by se nestalo. Protože co je přirozené, to je přirozené a nejde se toho zbavit. Že jim ale trvalo to pochopit!

Byl to ale naprosto nepodstatný problém s tím, který se v Česku objevil v polovině září. Prohibice! Ve vší zrůdnosti se totiž ukázal dosud přehlížený a neodhalitelný byznys v podobě pančovaného alkoholu, denaturovaného lihu a metanolu. Až lavina úmrtní ukázala, že není normální kupovat litr vodky za 100 korun a chodit na nejlevnější panáky alkoholu do stánků a večerek. O problému se hovořilo už od roku 1999 (viz reportáže v naší aktualitě), ale až v roce 2012 se kvůli mnoha úmrtím začalo konečně pracovat na nápravě celého systému. Vláda představila takzvané rodné listy, nové kolky a nedávno i plánované změny pro rok 2013.

A právě nové a plánované změny v systému prodeje alkoholu stojí za velice nepopulárním krokem – zdražováním. Každému poctivému výrobci totiž velkým způsobem narostly a ještě narostou náklady na výrobu. Ať kvůli vyšší DPH a energiím, tak povinností akreditovaných (a drahých) testů na každou šarži alkoholu. V našem případě to znamená zdražení asi poloviny produktů o cca 7 %.

Největší změny ale nastanou s chystanou povinností všech distributorů a výrobců alkoholu složit pětimilionovou kauci státu, bez které vám nepovolí další podnikání. Existuje jen pár největších distributorů, kteří mohou uvolnit takovou částku jako záruku. U těch ale budete mít dokonalou jistotu, že nakupujete kvalitní a osvědčený alkohol. A těch zavřených překupníčků a stáčíren šestilitrových plastových barelů plných denaturované vodky a tuzemáku škoda nebude.

Od ledna začneme intenzivně pracovat na vlastní láhvi, do které sjednotíme naše destiláty a likéry. Je to finančně a časově náročná záležitost, ale pevně věříme, že se nám to do září podaří zrealizovat. Začneme také pracovat na novém nápoji, který se ale dle našich zvyklostí nedostane na trh hned po výrobě, ale až po dokonalém vyzrání v klidném prostředí našeho sklepa, tedy klidně až v roce 2014. Naopak některé nápoje stáhneme z místního trhu. Čistě exportní bude opět Pivní pálenka (Rusko) a velice pravděpodobně mátový likér Máta Hari (Austrálie). Ani v tomto roce neplánujeme další šarži Medoviny jednoduše proto, že ji potřebujeme mnohem více v destilované formě pro naše speciály a taky proto, že jsou medoviny na českém trhu hodně nedoceněné kvůli hnědým sladkým vodám stáčených na jarmarcích a trzích. To si ale zaslouží vlastní aktualitu, ve které problém českých komerčních medovin a medu rozeberu podrobněji. Nebude to nic hezkého. Ale o tom potom.

I přes tu současnou komediálně-neuvěřitelnou politickou situaci vám přeji v novém roce hodně optimismu, štěstí a pevné zdraví. Držme se!