Nacházíte se zde: Žufánek.cz » Aktuality» Na sv. Martina jsme posvětili sv. Antonínka

Na sv. Martina jsme posvětili sv. Antonínka

Tak hezky jedničkový den, jakým byl dnešní pátek 11. 11. 2011, jsme nemohli nechat jen tak bez povšimnutí. V 11 hodin a 11 minut byla v sídle firmy posvěcena otcem Norbertem socha patrona celého tohoto kraje - sv. Antonína.

Z Blatnického kopce s kaplí zasvěcené sv. Antonínu Paduánskému, které nikdo jinak neřekne než Antoníček, je to k nám coby švestkou dohodil. Toto velmi oblíbené poutní místo, jehož atmosféru se podařilo zachytit na plátně významnému malíří Jožovi Úprkovi je známé po celém okolí a slouží zároveň jako orientační místo.

Proto od samého začátku nesou všechny naše produkty dovětek "od sv. Antonínka" a proto byl Antoníčkovi dnes svěřen i patronát nad celým lihovarem.

Socha ze dřeva pocházejícího ze stoleté lípy, která rostla na Svatém Hostýnu, je uměleckým dílem řezbáře Josefa Staňka za což mu ještě jednou děkujeme.

Archiv aktualit »

Fotogalerie

Sv. AntonínekSv. AntonínekSv. Antonínek

Rodinnou firmu ŽUSY s.r.o. založili v roce 2000 manželé ing. Marcela a Josef Žufánkovi se svými syny Martinem, Josefem a Janem. Cílem firmy je budování tradičního ovocného lihovaru se zaměřením na výrobu přírodních destilátů a likérů mezi něž patří např. slivovice, hruškovice, absinth, meruňkovice a gin


cz, en, de, ru