Nacházíte se zde: Žufánek.cz » Aktuality» Ringlovice pro Ringoland

Ringlovice pro Ringoland

V pátek 21. 6. 2013 se v Hotelu Berg ve Starých Splavech otevřela galerie života a díla Františka Ringo Čecha - Ringoland. Místo, kde začíná i končí umění.

Návštěvnící zde uvidí přes dvacet originálních obrazů, desítky grafik a osobních předmětů ze života Františka Ringo Čecha, kterými je provede sám autor pomocí videoprůvodce.

Pro tuto příležitost jsme pro Hotel Berg připravili první šarži Rynglovice Žufánek z roku 2010, která až do slavnostního otevření ležela v našem sklepě a která je v tomto prvním ročníku k dispozici pouze v Ringolandu. Návštěvnici ji mohou zakoupit v naší 0,5l kulaté láhvi se skleněným uzávěrem a nebo ve velice omezené úvodní sérii v dárkové krabičce s podpisem Františka Ringo Čecha.

Rynglovice (pro potřeby galerie jako Ringlovice) je speciální jednodruhový ovocný destilát z rynglí - zelené renklódy (Prunus italica), které pochází z našich ovocných sadů. Rynglí máme ale na rozdíl od klasických švestek málo, a tak bude rynglovice vždy omezena v dostupnosti a množství. Pod značkou Žufánek se v naší nabídce rynglovice objeví až později, pravděpodobně koncem roku 2013.

Do té doby vám vřele doporučíme návštěvu Ringolandu, odkud si ji můžete přinést jako jedinečný (a převelice chutný) suvenýr.

Archiv aktualit »

Fotogalerie

Hotel Berg Staré SplavyFrantišek Ringo Čech a Martin ŽufánekRinglovice pro RingolandFrantišek Ringo ČechRingoland Františka Ringo ČechaIvan Mládek RingolandMichaela Žufánková a Květa MenclováMartin ŽufánekMartin Žufánek a RingloviceRyngloviceFrantišek Ringo Čech a Martin ŽufánekRingoland Františka Ringo ČechaPetr Novotný a RingloviceMartin Žufánek a Tomáš ČermákRynglovice RingloviceFrantišek Ringo Čech otvírá RingolandRingoland Františka Ringo ČechaFrantišek Ringo ČechRingoland Františka Ringo ČechaRingoland Františka Ringo ČechaRingoland Františka Ringo Čecha

Rodinnou firmu ŽUSY s.r.o. založili v roce 2000 manželé ing. Marcela a Josef Žufánkovi se svými syny Martinem, Josefem a Janem. Cílem firmy je budování tradičního ovocného lihovaru se zaměřením na výrobu přírodních destilátů a likérů mezi něž patří např. slivovice, hruškovice, absinth, meruňkovice a gin


cz, en, de, ru